For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Koszula męska – jak dobierać do niej dodatki?

Koszula męska – jak dobierać do niej dodatki?

Koszula męska – jak dobierać do niej dodatki?

Każdy mężczyzna ceniący sobie klasę wie, jak ważne jest znalezienie dobrej gatunkowo koszuli męskiej. Wykonana z najwyższą starannością, z dobrej jakości materiału może posłużyć przez lata, a z odpowiednimi dodatkami zmienia swoje oblicze, dzięki czemu zostanie wykorzystana na wiele okazji. Poniżej przedstawiamy jak dobierać dodatki do męskiej koszuli.

Najbardziej ceniony dodatek do męskiej koszuli

Mowa oczywiście o krawacie. To jeden z najbardziej popularnych dodatków, który stanowi dopełnienie wielu stylizacji z użyciem garnituru, ceniony przede wszystkim za swoją uniwersalność. Wybór jest ogromny – od klasycznych barw, po bardziej awangardowe wzory, wykonany z jedwabiu, bawełny lub naturalnych tkanin. Do klasycznych barw koszul, czyli bieli i błękitu pasuje każdy kolor i wzór krawata, z zachowaniem zasady kontrastu – nie warto powielać koloru koszuli w jego kolorze, bo nie będzie on się po prostu wyróżniał. Przy wyborze tego dodatku warto zwrócić uwagę na to, czy posiada mięsisty środek – to walor, który odpowiada za perfekcyjne dostosowanie krawata do sylwetki oraz jego położenie. Niemniej ważne jest z jakiego materiału krawat jest wykonany – im lepszy materiał, tym lepsza jego elastyczność, co w ostateczności przekłada się na mniej zagnieceń. Najważniejsze jest, aby nosić go z koszulą z długim rękawem, przy zapiętym pod szyją guzikiem – przy koszuli z krótkim rękawem nie spełni on swojej roli. Co do jego rozmiaru – szerokość jego końcowki powinna być zbliżona do szerokości klapy marynarki. 

Alternatywa dla krawata

Po kilku sezonach nieobecności muszki wracają na salony. Niegdyś kojarzone z wolnymi zawodami: artystami i architektami, dzisiaj nadają stylizacji smart casualowego charakteru. Muszka to wstęga tkaniny, która związana jest symetrycznie wokół kołnierza, gdzie dwa przeciwległe końce tworzą skrzydełka.Wachlarz kolorów i wzorów jest szeroki – od jedno, do dwukolorowych, po muszki w kratę i grochy. Zazwyczaj sklepy oferujące ten dodatek męski, tworzą z nim zestaw z poszetką, która najczęściej jest z gładkiego materiału w kontrastowym kolorze. Wybierając muszkę do koszuli warto pamiętać o jednej zasadzie: powinna ona być szersza niż zarys twarzy mężczyzny na wysokości oczu, ale węższa niż szerokość między ich zewnętrznymi kącikami. Świetnie sprawdzi się z frakiem, garniturem, ale również z kamizelką lub wyłącznie z koszulą. 

Spinki do mankietów

Dodatek do koszuli, który podkreśla klasę i indywidualny styl mężczyzny. Mało widoczny, ale potrafiący przykuć uwagę, najczęściej wykonany ze srebra, złota lub platyny. Oprócz tradycyjnych modeli spinek, mężczyźni mogą wybrać coś bardziej nietuzinkowego, np. spinki w kształcie gitary elektrycznej lub z logo Superman’a, co jeszcze bardziej podkreśli ich indywidualizm. Spinki w klasycznych wzorach sprawdzą się przy stylizacjach na bardziej oficjalne wyjścia, np. spotkanie biznesowe, czy ślub. Ważne, aby kolorystyka spinek utrzymana była w tych samych barwach co męskie dodatki, takie jak zegarek.

leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top