For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Jak wybrać dobry garnitur?

Jak wybrać dobry garnitur?

W tym artykule opiszemy przede wszystkim jak wybrać dobry garnitur w stylu klasycznego garnituru.

  1. Krój garnituru
  2. Kolor garnituru
  3. Rozmiar
  4. Tkanina

1. Krój garnituru

Z naszych doświadczeń radzimy wybrać klasyczny garnitur, bez „fajerwerków” dzięki czemu będzie modny teraz, za rok a nawet za 10 lat. Dzisiejsze modne dodatki, upiększenia może będę na modzie teraz ale później na pewno nie, więc jeśli szukasz garnituru który będziesz zakładał odświętnie i będzie Twoim jedynym garniturem wybierz krój klasyczny.

Jaki to klasyczny garnitur?

Kozerki w marynarce (czyli te wcięcia w klapach marynarki) powinny być usytuowane wysoko.Kieszenie powinny być wpuszczane a nie „doklejane”i mają jedną butonierkę po lewej stronie.Klapy powinny być też dość szerokie a marynarka powinna sięgać do górnej części pośladków.

2. Kolor garnituru

Sugerujemy aby wybierać ciemne kolory najlepiej granat bądź jego odcienie. Nie wybieraj garnituru z żadnymi wzorami.

3. Rozmiar garnituru

Tendencją wielu Polaków jest kupowanie zdecydowanie za dużych garniturów. Pamiętajcie! Nie kupujcie za dużego garnituru pod argumentem „bo starczy na lata” albo abo pod argumentem „lepiej będzie się w nim biegać” 🙂 to nie strój sportowy, idealny garnitur musi być dopasowany do jego użytkownika. Rękawy w garniturze nie mają zakrywać całej dłoni! Zdecydowanie nie! Długość ręka marynarki nie powinna zakrywać całego mankietu koszuli. Powinna tak przykrywać mankiet aby była widoczna jego część do 1,5 cm. Luz jest dozwolony w pasie czy klatce piersiowej ale nie większy niż 3 centymetry. Nogawki nie mają zakrywać całych butów lecz lekko na nich spoczywać, wyraźnie odsłaniając – pokazując buta.

4. Tkanina garnituru

Wedle nas garnitur powinien zrobiony z naturalnych tkanin, najlepiej z wełny. Wiele a’la „sprzedawców” może Wam powiedzieć, że lepiej będzie się układać z mieszanką syntetyków, ale pamiętajcie, że najlepiej ciało oddycha w naturalnych tkaninach, poza tym jeśli ma to być garnitur na „od święta” to tym bardziej, zawsze po korzystaniu oddacie go do pralni, więc o prasowanie nie musicie się martwić, a naturalny garnitur zdecydowanie lepiej będzie się układać i prezentować.

Poszukujesz dobrego garnituru? sprawdź firmy które handlują w halach Ptak w kategorii:

 garnitury / odzież ślubna.

leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top