For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Jak poprawnie dobrać rozmiar biustonosza?

Właściwie dobrany stanik potrafi sprawić, że każdy biust będzie wyglądał zgrabnie i ponętnie. Najważniejsze, by właściwie dopasować go pod względem numeracji. Jeśli więc planujesz zakup nowej bielizny, sprawdź, jak należy dobrać rozmiar biustonosza, by leżał jak ulał i idealnie podkreślił piękno Twoich piersi.

Najpierw poznaj wymiary swojego biustu

Jeśli chcesz właściwie określić rozmiar biustonosza, w pierwszej kolejności powinnaś precyzyjnie zmierzyć swój biust. Potrzebna Ci do tego będzie miękka miarka krawiecka, którą dokonasz dwóch prostych pomiarów: obwodu pod biustem oraz samego biustu. Zaraz dowiesz się, jak należy to zrobić.

Jak zmierzyć obwód pod biustem?

Nietrudno się domyślić, że ten pomiar polega na zmierzeniu obwodu ciała tuż pod piersiami. Należy go wykonać na gołej skórze, pilnując, by miarka leżała mniej więcej na tym samym poziomie z przodu i na plecach. Co ważne, podczas pomiaru powinnaś ścisnąć ciało miarką – należy to zrobić niezbyt mocno, żeby uniknąć zakupu zbyt ciasnego stanika. Odczytany wynik pomiaru zapisz na kartce, ponieważ będzie on wymagał pewnej modyfikacji.

Jak zmierzyć obwód biustu?

W tym przypadku profesjonalne brafitterki radzą, by obwód biustu mierzyć w staniku – koniecznie miękkim, który nadaje ładny kształt piersiom, lekko je podnosząc. Pomiar wykonaj, stojąc prosto, choć niektórzy specjaliści zalecają, aby panie o opadającym biuście mierzyły go w pozycji pochylonej. Miarką krawiecką powinnaś otoczyć ciało na tym samym poziomie w taki sposób, by objąć piersi w miejscach, gdzie są one największe. Tym razem nie jest wskazane naciąganie miarki – powinna ona po prostu idealnie przylegać do ciała. Uzyskany wynik również zapisz na kartce.

Określ rozmiar biustonosza na podstawie wymiarów biustu

Rozmiar stanika określany jest w większości przypadków liczbą oraz literą np. 70C, gdzie ta pierwsza oznacza obwód biustu, natomiast druga wielkość miseczki.

Znając swoje wymiary, możesz już właściwie dopasować je do odpowiedniego rozmiaru bielizny. W tym celu wykonaj te dwie proste czynności:

1. Od uzyskanego wyniku pomiaru obwodu biustu odejmij co najmniej 3-5 cm, tak aby uzyskać najbliższy rozmiar określony w tabeli rozmiarów danego producenta. Jeśli na przykład miarka krawiecka wskazała wynik 85, Twoim rozmiarem będzie 80.

Jest to bardzo ważna zasada, jeśli chodzi o to, jak dobrać rozmiar biustonosza – pod biustem powinien być on zawsze nieco mniejszy niż faktyczny obwód. Wszystko dlatego, że po kolejnych praniach, a także wskutek noszenia stanika pas staje się naturalnie luźniejszy, a przecież odgrywa on najważniejszą rolę w podtrzymaniu piersi.

2. Rozmiar miseczki określisz na podstawie tabeli rozmiarów danego producenta. Warto za każdym razem prosić sprzedawcę o taki wykaz, ponieważ występują pewne różnice w „rozmiarówkach” poszczególnych marek.

Na koniec warto przypomnieć najważniejszą radę profesjonalnych brafitterek – aby właściwie dobrać rozmiar biustonosza, najlepiej go po prostu przymierzyć. W sklepach stacjonarnych w Halach PTAK jest to możliwe, dlatego koniecznie wybierz się właśnie tutaj po zakup bielizny. Dzięki przymiarkom dopasujesz stanik idealnie nie tylko do wielkości swoich piersi, ale także ich kształtu i całej figury.

leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top