For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Jak nie popełnić błędu przy wyborze biustonosza?

Jak nie popełnić błędu przy wyborze biustonosza?

Mimo że biustonosz to jedna z ważniejszych części kobiecej garderoby, to aż 4 na 5 kobiet ma problem z jego właściwym doborem. Niesie to za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, ponieważ błędnie dobrany może być niekomfortowy w użytkowaniu, źle pasować do noszonych ubrań, a nawet powodować ból głowy czy też niestrawność. Jak zatem uniknąć błędów przy jego wyborze? Podpowiadamy poniżej!

Miseczki w staniku – o czym pamiętać przy wyborze?

Według ekspertów doradzających przy wyborze biustonosza – to właśnie miseczki są najważniejszym elementem. Powszechnym błędem popełnianym przez kobiety jest wybór nieodpowiedniego kształtu i wielkości. A to one w dużej mierze decydują o tym, czy biustonosz będzie wygodny i dobrze wygląda.

Zbyt duże miseczki, nieadekwatne do naszego rozmiaru piersi mogą się źle prezentować przy obcisłych ubraniach. Dodatkowo, noszenie takiego biustonosza okaże się mało komfortowe. Podobnie w przypadku zbyt małych miseczek, które powodują ucisk, czego efektem mogą być problemy ze zdrowiem. Jaki jest zatem sposób na wybór najlepszej miseczki?

Jak radzą specjaliści od mody z haleptak – przy wyborze miseczki najważniejsze jest poznanie rozmiaru pod biustem, ponieważ rozmiary miseczek są z nimi mocno powiązane. Dodatkowo, po wybraniu konkretnego modelu warto go przymierzyć i dokładnie obejrzeć się w lustrze nie tylko z przodu, ale również z tyłu i boku, by ocenić, czy dany biustonosz dobrze dopasowuje się do piersi.

Jak dopasować ramiączka w biustonoszu?

Kolejnym ważnym elementem biustonosza są ramiączka. Niewłaściwe dopasowanie jego rozmiaru może spowodować ucisk, czego efektem będą bóle głowy, kręgosłupa i mięśni ramion. Dodatkowo, od ich ustawienia zależy, czy piersi będą odpowiednio dopasowane do miseczek. Jak więc je dopasować?

Przede wszystkim musi ono dobrze dopasowywać biustonosz do ciała. Powinny być także wystarczająco ciasno ustawione, by stanik nie spadała podczas funkcjonowania w ciągu dnia, a jednocześnie odrobinę luźniejszy, żeby ramiączka nie powodowały uścisku. W trakcie robienia zakupów, warto spróbować kilku ustawień – pozwoli to przekonać się, które z nich jest dla nas najlepsze.

Jeden stanik pasuje do każdej stylizacji?

Odpowiedź brzmi: nie! W wielu przypadkach biustonosz musi być indywidualnie dobrany do konkretnej stylizacji. Wiele sukienek wymaga zakupu stanika typu push-up, do eleganckiej koszuli do pracy lepiej nada się stanik obniżający piersi, a idealnym uzupełnieniem wieczorowej kreacji okaże się biustonosz bez ramiączek. Dlatego też warto posiadać w swojej garderobie kilka modeli staników, tak by dopasowywać je do swoich stylizacji.

Dobór biustonosza – niełatwy, ale ważny!

Dobrze dopasowany biustonosz potrafi zdziałać cuda – pasuje do stylizacji, ale dodaje również pewności i kobiecości. Sporo szkód może za to wyrządzić źle dobrany stanik. Często staje się on przyczyną bólów głowy i ucisków w okolicach ramion. Warto zatem poświęcić więcej czasu na właściwy dobór biustonosza do swojej sylwetki.

leave your comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top